• DIGITALIZUJEME ŠKOLU

• REALIZACE INVESTICE NÁRODNÍHO PLÁNU OBNOVY – KOMPONENTA 3.1

V rámci Investice č. 2: Vybavení škol digitálními technologiemi z komponenty 3.1 Inovace ve vzdělávání v kontextu digitalizace z Národního plánu obnovy vynaložila škola finanční prostředky:

• k dosažení cíle č. 174 zakoupením digitálních technologií a vybavení na podporu digitální gramotnosti a zavedením nových vzdělávacích programů v oblasti IT.
        • Logo Nadace Terezy Maxove
        • Podpora vzdělávání ukrajinských žáků

• Nadační příspěvek ve výši 19 461 Kč bude použit na doplňující kurzy českého jazyka pro ukrajinské žáky.

Jedná se o kurz 10 ucelených on-line lekcí češtiny, kde si žáci rozšíří aktivní a pasivní slovní zásobu a dostanou vysvětlení české gramatiky v ukrajinštině. Následně mohou znalosti procvičit ve cvičebnici na míru. Projekt KurzyUkrajina.cz je plně podporován Nadací Terezy Maxové dětem, takže děti kurz dostanou zcela zdarma (k nahlédnutí: www.kurzyukrajina.cz).

• Doučování žáků škol

• Realizace investice 3.2.3 Národního plánu obnovy

Investice reaguje na potřebu podpory vzdělávání žáků ohrožených školním neúspěchem v reakci na nemožnost realizace prezenční výuky ve školách během pandemie covid-19.

• Posílení inkluze - zvyšování kvalifikace asistentů pedagoga

• Podporujeme práci asistentů pedagoga! Učíme se používat vědecky podložené přístupy, aby naše podpora žáků se speciálními vzdělávacími potřebami vedla k co nejlepším výsledkům těchto žáků. S tím nám pomáhají odborníci z Jahodovky – Vyšší odborné školy sociálně právní v Praze v rámci mezinárodního projektu „Posílení inkluzivního vzdělávání: Zvyšování kvalifikace asistentů pedagoga v používání vědecky doložených přístupů ve vzdělávací praxi“ z programu ERASMUS+.

Výsledky naší společné práce budou součástí metodické příručky pro asistenty pedagoga o využívání vědecky podložených přístupů. Naše škola bude uvedena jako jeden z příkladů dobré praxe. https://vossp.cz/o-%C5%A1kole/projekty/

• HLAVNÍ MĚSTO PRAHA

• MAGISTRÁT HLAVNÍHO MĚSTA PRAHY

PRIMÁRNÍ PREVENCE

v naší škole je podpořena z grantu

Magistrátu hlavního města Prahy.

• Pomáháme školám k úspěchu

• Patříme ke školám zapojeným do projektu Pomáháme školám k úspěchu, s jehož podporou rozvíjíme u našich žáků čtenářství a pisatelství, čtenářskou i kritickou gramotnost.

Vedení školy i učitelé posilují ve škole kulturu podporující učení žáků a profesní rozvoj učitelů. Projekt Pomáháme školám k úspěchu iniciovala a dlouhodobě podporuje Nadace The Kellner Family Foundation. www.kellnerfoundation.cz

• Personální podpora, inovativní vzdělávání a vzdělávání pracovníků v ZŠ a ŠD Solidarita

• 1. 1. 2023 – 30. 6. 2025

Projekt je zaměřen na kombinaci následujících témat: personální podpora, osobnostně sociální a profesní rozvoj pracovníků ve vzdělávání, inovativní vzdělávání dětí/žáků/účastníků zájmového vzdělávání, spolupráce s rodiči dětí, žáků, účastníků zájmového vzdělávání a veřejností. Celková výše podpory: 3 698 642,- Kč. Tento projekt je realizován díky finanční podpoře Operačního programu Jan Amos Komenský a státního rozpočtu ČR.