• Systém vyzvedávání z družiny

ELEKTRONICKÝ ČIPOVÝ SYSTÉM PRO VYZVEDÁVÁNÍ DĚTÍ ZE ŠKOLNÍ DRUŽINY -  BELLhop

Vážení rodiče,

v naší škole je pro Vás a Vaše děti zaveden moderní způsob vyzvedávání dětí ze školní družiny. Jedná se o elektronický systém BELLhop, který přináší bezpečnější a příjemnější způsob vyzvedávání dětí ze ŠD. Systém je velice jednoduchý a je založený na identifikačních čipech, které vlastní osoby oprávněné dítě vyzvedávat (rodič, prarodič, sourozenec, teta, strýc atd.). Pro vyzvedávání dětí přiložíte čip na terminál a tam se zobrazí požadované informace. Vše probíhá bezkontaktně, do školy se nevstupuje. Tento čipový systém navíc vše naprosto zjednoduší pro vyzvedávající osoby.

OBJEDNÁVKA ČIPU

Cena jednoho čipu je 100,-Kč. Čipy jsou nevratné, ale slouží k vyzvedávání dětí po celou dobu jejich docházky do školní družiny. Pro objednání čipů rodiče vyplní formulář se základními údaji – jméno dítěte, třídu, počet kusů čipů, jméno a pozici každého vlastníka čipu, který za něj bude zodpovídat. Na jeden čip nelze vyzvedávat více dětí např. sourozence. Částku (dle počtu čipů na žádance) pošlete na účet číslo: 2801981514/2010. Specifický symbol: 23104, Variabilní symbol je stejný, jako při platbě za družinu.

JAK ČIPY POUŽÍVAT

Čip přiložíte k terminálu u vchodu školy a ten vám krátkým akustickým signálem potvrdí správné načtení čipu a zároveň zobrazí jméno vašeho dítěte. Pokud se načtení čipu nezdaří, budete upozorněni dlouhým akustickým signálem a textovým oznámením o chybě načítání. K tomu může nejčastěji dojít tak, že máte u sebe více různých čipů a terminál načte jiný čip než ten, který je určený pro vyzvednutí dítěte ze ŠD.

Terminál po načtení čipu předá váš požadavek do příslušného oddělení a následně vám vychovatelka dítě pošle. Pokud budete čekat delší dobu, svůj požadavek opakujte. Prosíme o trpělivost. I děti tento čas budou potřebovat. Uklízí hračky, mohou být na WC, oblékají se, apod.

INFORMACE K TERMINÁLU, ČASY VYZVEDÁVÁNÍ DĚTÍ

Systém funguje tak, že vychovatelka podle čipu vždy na monitoru vidí, kdo dítě vyzvedává. Tato osoba musí být uvedena ve zplnomocnění k vyzvednutí dítěte ze školní družiny! Čipy jsou přenosné. Pokud z nějakého důvodu nebudete moci své dítě z družiny vyzvednout a svůj čip půjčíte třeba sousedce nebo kamarádce, aby vaše dítě vyzvedla, je to jen na vaší zodpovědnosti, v systému se zobrazí váš čip a dítě bude posláno domů. V případě, že dítě vyzvedává starší sourozenec, je potřeba, aby měl také zřízený svůj čip.

Čip je prázdný, bez loga či značek. Důvodem je, aby při ztrátě nebyl lehce identifikovatelný, k čemu či ke komu patří.

Samozřejmě i nadále zůstává zachována možnost, že dítě bude odcházet z družiny samo, a potom pro rodiče odpadá nutnost jakýkoliv čip pořizovat.

MÍSTO, KDE SE ODDĚLENÍ NACHÁZÍ, SE VÁM ZOBRAZÍ PO PŘILOŽENÍ ČIPU. JSOU ULOŽENY TYTO MOŽNOSTI:

V DRUŽINĚ – nacházíme se v oddělení, zobrazí se jméno vašeho dítěte, po tomto oznámení čekejte na příchod dítěte. Děti dochází do šatny samostatně.

OBĚD – jsme v jídelně, žádáme o strpení, než budou děti po obědě. V systému se nám však dítě zobrazí, a proto nemusíte znovu čipovat, dítě odešleme ihned po návratu z jídelny.

NA HŘIŠTI - nacházíme se na školním hřišti, po tomto oznámení čekejte na příchod dítěte.

NA HŘIŠTI MIMO ŠKOLU – jedná se o dobu od 14:00 do 15:00. V této době dle Vnitřního řádu ŠD vyzvedávat nelze, a proto Vám terminál čip nepřijme a nám se v systému nezobrazí.

KROUŽEK – jedná se o dobu, kdy je dítě v zájmovém kroužku nebo nepovinném předmětu. V tuto dobu za žáka zodpovídá vedoucí kroužku a vychovatelce se Vaše přiložení čipu nezobrazí. Žádáme Vás o nové přiložení čipu po ukončení kroužku.

NENÍ V DRUŽINĚ – tato informace se na terminálu ukáže pouze v případě, že dítě paní vychovatelka ještě nepřevzala do ŠD nebo v případě, že dítě již někdo jiný vyzvedl.

SITUACE, KTERÉ MOHOU NASTAT

• Když čip ztratíte, je potřeba tuto skutečnost co nejdříve nahlásit vychovatelkám ŠD tel.: 736 769 498.Čip bude v systému deaktivován a nebude tak možné čip zneužít. Pro tuto situaci je tedy důležité vědět, který z vámi zakoupených čipů se ztratil. Na objednávce by mělo být uvedeno, kdo který čip používá. Následně můžete získat čip nový.
          • Pokud ve výjimečných případech čip zapomenete a nebudete ho mít u sebe, ohlásíte svůj požadavek na vyzvednutí dítěte prostřednictvím recepce školy. Následně vypíšete vyzvedávací formulář. Na základě vyplněného formuláře ověříme Vaši totožnost u paní vychovatelky, která dítě propustí. Formulář si vychovatelka založí a odepíše dítěte ze systému.
          • Když bude dítě vyzvedávat osoba, které nebudete schopni předat čip, tak postup bude stejný jako při zapomenutí (nesmí se však stávat opakovaně). Avšak je nutné, aby tato osoba byla uvedena ve zplnomocnění k vyzvednutí dítěte ze školní družiny, jako oprávněná osoba k vyzvedávání.

Stávající zvonky budou z počátku zachovány jako nouzové řešení či v případě naléhavé záležitosti, avšak v době před odchodem na školní hřiště.

SAMOSTATNÝ ODCHOD Z ŠD

Stálé samostatné odchody jsou uloženy do systému a jsou dané zápisovým lístkem nebo žádostí o změnu odchodů k určitému datu.

Odchod po vyučování nebo změnu odchodu na konkrétní den dítě doloží žádostí na uvolnění a předá vychovatelce osobně.