• Školní poradenské pracoviště

• Poskytujeme:

• péči žákům, kteří mají nejrůznější obtíže ve výuce a v chování a potřebují podporu

• péči žákům, kteří mají v nějaké oblasti mimořádné nadání

• poradenské a konzultační služby z oblasti speciální pedagogiky, výchovného poradenství, kariérního poradenství jak žákům, tak rodičům (zákonným zástupcům)

• prevenci nežádoucího a rizikového chování

• zajištění spolupráce a pravidelné konzultace s pedagogicko-psychologickou poradnou

Pracovníci ŠPP

výchovný poradce a vedoucí ŠPP

Mgr. Radka Petříková
        e-mail: petrikova@zssolidarita.cz
        telefon: 274 820 726

Výchovný poradce vede celý tým školního poradenského pracoviště. Diagnostikuje třídní  kolektivy i jedince, sleduje psychický vývoj žáků až po odchod na střední školu. Zákonným zástupcům poskytuje podporu při jednání se zástupci školy, poskytuje poradenské služby dětem, rodičům, učitelům, asistentům pedagoga, podílí se na metodické podpoře a na dalším vzdělávání pedagogů ZŠ. Úzce spolupracuje s vedením školy a v indikovaných případech s dalšími odborníky mimo školu (PPP, SPC, OSPOD, SVP atd.). Společně se speciálním pedagogem poskytuje odborné poradenství a individuální konzultace zákonným zástupcům a žákům se SVP, cizincům a nadaným. Ve spolupráci s preventistou školy zachycuje a konzultuje výchovné problémy žáků popřípadě tříd.

speciální pedagog

Mgr. Věra Petržilková
        e-mail: petrzilkova@zssolidarita.cz

Mgr. Martina Uhrová
        e-mail: uhrova@zssolidarita.cz
        telefon: 274 820 726

Školní speciální pedagog zodpovídá za reedukaci specifických poruch učení v rámci školy u žáků se SVP, vede nápravná cvičení specifických poruch učení. Vychází přitom z individuálních vzdělávacích programů, sestavených na základě posudků PPP nebo SPC. Školní speciální pedagog má na starosti především reedukační nápravy, podporuje žáky nadané a cizince, dále se podílí na přípravě podkladů pro speciálně-pedagogická vyšetření žáků, konzultuje s rodiči žáků SVP, průběh a účinnost nápravných programů, poskytuje metodickou podporu pedagogům vzdělávajícím žáky se SVP, nadané a cizince. Pravidelně konzultuje s třídními učiteli a výchovným poradcem průběh a účinnost individuálních podpůrných opatření.

Kariérní poradce pomáhá žákům hledat a nacházet svoje silné stránky, na kterých lze stavět profesní zaměření a kariéru.

metodik prevence

Mgr. Simona Nováková
        e-mail: novakova@zssolidarita.cz

Školní metodik prevence zodpovídá za obsah a průběh primárně preventivních aktivit na škole (minimální preventivní program, závislostní chování, sexuální výchova, prevence rizikového chování, prevence kyberšikany, prevence poruch příjmu potravy). Každý rok aktualizuje Minimální preventivní program. Metodik prevence úzce spolupracuje s výchovným poradcem školy.

metodik inkluze

Mgr. Karin Marques
        e-mail: marques@zssolidarita.cz
        telefon: 274 820 795

Mgr. Lucia Horáková
        e-mail: horakova@zssolidarita.cz
        telefon:

Školní psycholog pracuje individuálně se žáky školy a jejich zákonnými zástupci. Podílí se na začlenění žáka do kolektivu třídy, na vhodném klimatu tříd. Úzce spolupracuje s vedením školy, výchovným poradcem a metodikem prevence.

Určená poradna pro naši školu

Pedagogicko psychologická poradna pro Prahu 10
        www.ppp10.eu

Mgr. Kateřina Rubešová