• Pokyny pro distanční výuku

• Sepsali jsme přehledný návod pro různé situace, které mohou aktuálně nastat. Prosíme všechny rodiče, aby si je pečlivě přečetli.

Pokyny pro distanční výuku

• Zadání na jednom místě

Z důvodu možného zahlcení na Vaší straně jsme se rozhodli systematizovat zadávání školních úkolů, abyste měli informace vždy na celý týden a pokud možno přehledně na jednom místě.

Pro každou třídu v karanténě jsme zřídili veřejně přístupný dokument, kde se budou na jednom místě sbíhat informace od všech učitelů - v týdenním taktu, aktuální na daný týden každé pondělí ráno.

Týdenní plány jednotlivých tříd naleznete zde.

• Jak se stát disciplinovaným online žákem?

• Tento dokument poskytuje rady jak si dobře plánovat svůj čas :-)

Efektivni_planovani_casu.pdf

• Přístup ke známkám v EduPage

• Dalším opatřením, které nám usnadní vzájemnou komunikaci, je přístup ke známkám v systému EduPage. Učitelé začnou využívat v EduPage modul Známky, který funguje jako elektronická žákovská knížka.

Rodiče a žáci obdrželi každý svůj přístup do systému. Žákům přijdou přístupové údaje na školní email (jmeno.prijmeni@zssolidarita.cz), rodičům pak na email, který mají uvedený v kartě žáka.

Pokud Vám žádný email s aktivací účtu EduPage nepřišel, kontaktujte svého třídního učitele, aby doplnil či aktualizoval Vaši emailovou adresu. Jakmile se tak stane, budete také schopni se do systému přihlásit.

V případě technických potíží Vám pomůže kolega Marek Lisý (lisy@zssolidarita.cz).

• Školní Instagram @zssolidarita

• Spustili jsme školní Instagram! Víme, že velká část našich žáků žije na sociálních sítích a snažíme se jít s dobou. Náš nový Instagramový účet vytváříme hlavně pro ně, ale rozhodně vám nebudeme bránit, pokud nám taky “dáte follow” :) Na Instagramu vyhlašujeme pravidelné výzvy Corona Challenge, o kterých se dozvíte o kousek níž.

Nemají vaše děti účet na Instagramu? Nevadí, náš profil můžou sledovat přímo na adrese https://www.instagram.com/zssolidarita i bez vlastního účtu.

Věříme, že to zvládneme!