• Seminář Hejného metody 22. října od 17 hodin.

• Program semináře 22. 10.:

• Matematický a didaktický potenciál prostředí Děda Lesoň a Vláčky.
            • Srovnání obou prostředí.

Na seminář se prosím přihlaste na odkazu níže. Do školy se dostanete přes hlavní vchod školy, kde Vás na vrátnici nasměrují.

S přispěním Městské části Prahy 10, budeme v kalendářním roce 2019 (od září do prosince) pořádat 6 intenzivních seminářů věnovaných Hejného metodě (dále HM). Cílem je rozšiřovat povědomí o Hejného metodě a zejména zaměřit se na pomoc rodičům, kteří chtějí v duchu HM svým dětem pomáhat. Další plánované termíny budou v listopadu a v prosinci.

• Nové vedení školy

• Rádi bychom Vám představili nové vedení školy, které nastoupilo od 1. srpna 2019 s vizí otevřené, spolupracující a učící se školy.

• Karin Marques, ředitelka školy
            • Petr Jansa, zástupce ředitele
            • Václav Fiala, vedoucí učitel 2. stupně
            • Tereza Fürbachová, vecoucí učitelka 1. stupně

Pokud vás zajímá podrobněji, s jakými představami do školy vstupujeme, podívejte se na koncepci rozvoje školy. Stručné představení nové paní ředitelky a jejího zástpce viz níže.

Karin Marques

od narození žije zde ve Strašnicích. Po absolvování Pedagogické fakulty začínala u Ondřeje Šteffla na PORGu, kde získala první učitelské zkušenosti. Dále učila a krátce i řídila Lauderovy školy při Židovské obci v Praze (ZŠ a gymnázium). Poté se rozhodla získat profesní zkušeností i mimo školství a řídila inovatitvní vzdělávací projekty. Na mateřské založila rodinné centrum Klub K2 a později i Školku K2 a dodnes se jejich strategickému vedení věnuje dobrovolnicky. Pět let se věnovala vzdělávací politice a školské legislativě a před dvěma lety se znovu vrátila k učení, a to na ZŠ Olešská. V dubnu 2019 se přihlásila do konkurzu na ředitelku ZŠ Brigádníků a se svojí vizí otevřené, spolupracující a učící se školy uspěla. Je vdaná, má dvě dospívající děti a žije nedaleko školy.

Petr Jansa

strašnický rodák a absolvent ZŠ Brigádníků (1991). Profesní zkušenosti v oblasti vzdělávání získal již během vysokoškolského studia logiky, lingvistiky a učitelství na FFUK a následně práv na PFUK. Vyučoval nejprve angličtinu a němčinu ve firmách, vedl kurz logiky pro studenty společenských věd na PedFUK, lektoroval programy primární prevence pro středoškoláky a podílel se na tvorbě e-learningových programů a testů pro společnost Scio. Sedm let se věnoval právnické praxi. Od roku 2013 působil v Národním ústavu pro vzdělávání. Bydlí v sousedství školy, kde společně se ženou vychovává tři děti. Angažmá v roli zástupce ředitele ZŠ Brigádníků přijal mimo jiné proto, že ve vizi nové ředitelky Karin Marques spatřuje příležitost posílit komunitní rozměr školy.