• Hledáme dobrovolníka

• Hledáme dobrovoníka z řad rodičů pro grafické zpracování výroční zprávy školy. Zn. přes léto. Zájemci prosím kontaktujte ředitelku školy.

• Letní sportovní příměstský tábor s Kubou a Bety

• Zveme vaše děti, holky i kluky na letní sportovní příměstský tábor, který se bude konat 13.-17. 7. 2020 na ZŠ Brigádníků.

Dovolte nám v krátkosti představit organizátory tábora. Hlavní organizátor je Jakub Sainer, který na naší škole pracuje jako učitel tělesné výchovy. Celý kemp bude s dětmi trávit společně s Alžbětou Maškovou - absolventka FTVS UK, dlouholetá trenérka školního a kondičního plavání.

Dle našeho názoru dětem během uzavření škol chyběl pohyb a sociální kontakt s kamarády, proto jsme se rozhodli pro ně uspořádat tento příměstský tábor.

Děti si vyzkouší všelijaké sportovní aktivity, tradiční i netradiční sporty. Pro děti budou zajištěny obědy, svačiny v podobě ovoce, samozřejmě pitný režim po celý den.

Další informace naleznete na letáčku. V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat
            na přiložené kontakty (kempskubou@gmail.com, 777 207 296, 737 761 136).

V případě zájmu své dítě závazně přihlašujte pomocí emailu kempskubou@gmail.com (viz letáček). Do předmětu napište kemp BR20. Do zprávy emailu napište: Jméno dítěte, datum narození, Vaše telefonní číslozdravotní stav, omezení, alergie…

Příměstský tábor se uskuteční při počtu minimálně 10 dětí.

Další informace Vám budeme zasílat po přihlášení.

• Upřesňující informace k žákovským skupinám od 25.5.

• Vážení rodiče,

informaci o zařazení Vašeho dítěte do konkrétní skupiny obdržíte e-mailem od třídních učitelek.

Zde je soubor s přehledem všech otvíraných skupin a časovým harmonogramem.

Zde naleznete aktuálizované informace:

Hygienické pokyny

• dodržujte prosím čas příchodu do školy - vchody jsme pro lepší orientaci označili barevně od Solidarity směrem k hřišti: 1. vchod červený, 2. vchod žlutý, hlavní vchod zelený, 4. vchod modrý a 5. vchod bílý

• každé dítě musí mít dvě roušky plus sáček na jejich odkládání

• šatny jsou mimo provoz, děti se budou přezouvat přímo ve třídách

• doprovázející osoby prosíme o dodržování předepsaných rozestupů v prostoru před školou (aktuálně 2m), případně o použití roušky

Obědy

• bude-li Vaše dítě odebírat obědy ze školní jídelny, objednejte si je v on-line systému jídelny nebo u pí Mengerové, tel.: 774 450 021

• obědy se budou podávat v krabicích na jídlo přímo ve třídách, a to postupně od prvních do pátých ročníků, výdej bude zahájen v 11 hodin, první dva dny budeme testovat časovou náročnost celé procedury a podle toho ještě upřesníme časy vyzvedávání z dopoledních skupin (předběžné odhady viz rozpis skupin)

• Informace k organizaci školních skupin žáků 1. stupně od 25. 5.

• Milí rodiče, vězte, že na se na Vaše děti už těšíme a věříme, že nástup dětí do školy kombinovaný s pokračující distanční výukou společně s Vámi zvládneme. Děkujeme Vám předem za součinnost při seznámení dětí s novým režimem i nutnými hygienickými opatřeními, která bereme zodpovědně, ale také víme, že jim lze vdechnout lidskou tvář, a jsme si vědomi toho, že se je děti budou v prvních dnech teprve učit.

Od 25. května otevíráme žákovské skupiny pro 1. stupeň. Z celkových 15 skupin je 5 i s odpoledním režimem a 10 je pouze dopoledních. Kromě času odchodu domů bude hlavním kritériem pro rozdělení do skupin to, aby co nejvíce dětí bylo ve skupině se svými spolužáky a mělo zajištěn kontakt se svou třídní učitelkou. Zájem o zachování těchto vazeb byl Vámi rodiči podstatně žádanější než zájem o odpolední kroužky, které tedy na půdě školy z důvodu nepovoleného mísení různých skupin do prázdnin probíhat nebudou.

Ve středu 20. května večer nebo nejpozději během čtvrtka budeme rozesílat informační zprávu o definitivním přiřazení dětí do jednotlivých skupin a k jednotlivým učitelům, rovněž pak rozpis přesných časů příchodů do školy a časů oběda a vyzvedávání dětí.

Obědy

Jídelna bude v provozu pouze pro děti, které docházejí do školy. Obědy bude třeba objednat přes on-line rezervační systém nebo telefonicky u vedoucí jídelny. Dostanete od nás avízo mailem, až bude objednávání spuštěno.

Prohlášení o bezinfekčnosti

První den školy je třeba přinést vytištěné, vyplněné a podepsané čestné prohlášení o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění: http://www.msmt.cz/file/52769_1_1/ Prohlášení bude též možno vyplnit na místě u vchodu do školy.

Bez prohášení podepsaného zákonným zástupcem nebude dítě přijato do skupiny!

• Kontakty

• Základní škola Solidarita, Praha 10, Brigádníků 510/14, příspěvková organizace
        • skola@zssolidarita.cz
        • Brigádníků 510/14
          100 00 Praha 10 - Strašnice
          Czech Republic
        • podatelna@zssolidarita.cz
        • wnwx8hj
        • Gabriela Marek, vedoucí ŠD
          marek@zssolidarita.cz
        • Jiří Schellong, vedoucí ŠJ
          brigadniku@sjp10.cz
          Brigádníků 510/14, Strašnice, 100 00 Praha 10
          Číslo účtu: 2701981509/2010
        • Mgr. Monika Bendová
          monika.bendova@praha10.cz
          V souvislosti se změnou pověřence pro ochranu osobních údajů v současné době probíhá aktualizace informací pro subjekty údajů.
        • 2701981509/2010 - hlavní účet
          2801981514/2010 - družina, školy v přírodě