• Výuka v týdnu od 4. ledna

• Vážení rodiče,

jak nejspíš víte z médií, do školy se od 4. ledna k prezenční výuce vracejí pouze žáci 1. a 2. ročníků. Třídy nelze mísit ani v družině, podobně jako tomu bylo v listopadu, a ranní družina z tohoto důvodu odpadá. Prosíme nadále o dodržování rozfázovaného příchodu tříd:

• 7:40 1.A/2.A
            • 7:50 1.B/2.B
            • 8:00 1.C/2.C

3.-9. třídy se vzdělávají distančně, rozpis on-line hodin a dalšího zadaného učiva naleznete jako obvykle v dokumentech učíme se doma pro jednotlivé třídy.

Školní jídelna vzkazuje, že všichni strávníci jsou automaticky přihlášeni na celý leden. Žáci, kteří spadají do skupiny pro distanční vzdělávání mají možnost si nadále vyzvedávat oběd u výdejového okénka v čase od 11.30 do 14.00 hod. Kdo nemá o oběd zájem, musí se individuálně odhlásit

• Poděkování za Vánoční tržnici

• Milí žáci, rodiče, prarodiče i kolegové zaměstnanci školy, děkujeme za Vaše nákupy i velmi štědré dobrovolné příspěvky během Vánoční tržnice. Celkem jsme společně vybrali pro Nadační fond ZŠ Brigádníků 18 130 Kč!

Pevně doufáme, že za rok už proběhne Vánoční tržnice osobně. Chceme poděkovat všem, kteří se na organizaci Vánoční tržnice podíleli, jmenovitě paní učitelce Lucii Rudolecké a jejímu organizačnímu týmu, dále pak třídním učitelům, kteří se museli popasovat s novou situací a technickým řešením, a především žákům, kteří pro nás vyrobili krásné výrobky.

Veselé Vánoce!

• Páteční rozvrh

• Ve dnech 21. a 22. 12. je výuka zrušena z nařízení MŠMT, poslední den školy tedy připadá na pátek 18.12., kdy neplatí běžný rozvrh. Děti budou tento den trávit se svými třídními učiteli a vyučování bude končit postupně po ročnících z důvodu rozfázovaného odchodu na obědy:

• 11:30 1. třídy
            • 11:45 2. třídy
            • 12:00 3. třídy
            • 12:25 4. třídy
            • 12:40 5. třídy
            • 12:55 6. třídy
            • 13:20 9. třídy
        • Putování za hvězdou

• Žáci 6. a 7. tříd z volitelného předmětu Organizace akcí pod vedením paní učitelky Vankové a Vyskočilové pořádají ve čtvrtek 17. 12. akci Putování za hvězdou, aneb Adventní rodinná procházka. Projdete se okolím školy s několika zábavnými zastaveními. Podmínkou je účast alespoň dvou rodinných příslušníků. Podrobnější informace najdete v přiložené pozvánce, kterou vytvořil Marek Kubec.

• Vánoční tržnice online - až do neděle!

• S radostí oznamujeme, že i letos proběhne tradiční vánoční tržnice - i když v novém online kabátě. Děti pro vás připravily mnoho krásných výrobků, které můžete nakupovat ode dneška 10. 12. až do neděle 13. 12.

Výtěžek z prodeje výrobků bude věnován Nadačnímu fondu ZŠ Brigádníků, který slouží k podpoře našich žáků, kteří jsou krátkodobě či dlouhodobě sociálně znevýhodněni (například formou příspěvků na školní akce, jichž by se jinak nemohli zúčastnit).

Kromě prodeje výrobků jednotlivých tříd zde na webu školy bude probíhat souběžně ještě dražba na školním Instagramu. Každý den zveřejníme jeden exkluzivní předmět, který věnoval do dražby někdo z učitelského sboru. Celý den pak můžete o předmět bojovat - nejvyšší nabídka vyhrává. A slibujeme, že to bude stát za to! Sledujte tedy nejen školní web, ale i náš Instagram.

• Vánoční zpravodaj

• "Buďme si blíž i přes rozestupy." je aktuální motto, kterým paní ředitelka zakončuje úvod zpravodaje, najdete v něm ovšem celou řadu praktických informací a také ohlédnutí za končícím rokem. Čtěte zde.

• Ředitelské volno

• Na úterý 22. prosince vyhlašujeme ředitelské volno. Škola bude zavřená včetně družiny, a to z důvodu dokončovacích prací probíhající rekonstrukce, jež zahrnují též odpojení a nátěr radiátorů. Jídelna v tento den nevaří.