• Minecraft: Education Edition

    • Minecraft: Education Edition (MC:EE) je až do konce června 2020 pro všechny školy zdarma. Tady je návod, jak MC:EE zprovoznit:

     1. Stáhněte MC:EE z oficiální stránky: https://education.minecraft.net/get-started/download/
     2. Spusťte stažený instalační soubor a nainstalujte MC:EE do počítače.
     3. Spusťte MC:EE.
     4. Klikněte na Přihlásit se.
     5. Zadejte svůj školní e-mail.
     6. Teď by se vám mělo zobrazit opět vyplnění e-mailu, tentokrát už ale s logem Google. Opět zadejte svůj školní e-mail.
     7. Může vyskočit "Chyba skriptu", to je v pořádku. Klikněte na "Ano".
     8. Zadejte heslo do svého školního účtu, kterým se hlásíte do Gmailu nebo do Učebny.
     9. Hrajte si a učte se!
    • Abaku online

    • V rámci online vzdělávání je možnost, aby si žáci naší školy vyzkoušeli počítačovou (i pro telefony, tablety) aplikaci s didaktickou hrou Abaku. Abaku lze přirovnat k matematickému kris-krosu, kde namísto slov žáci tvoří matematické rovnosti s předem vybraných čísel. Za různé kombinace jsou různé body, které se postupně sčítají. K tomu doporučju přečíst si pravidla, které jsou k dispozici po regostarci přes email. Hra se dá hrát proti kamarádovi nebo proti pc robotovi.

     Z hlediska vzdělávání je hra vhodná proto, že zábavnou formou učí žáky matematickým spojům (sčítání, odčítání, násobilka, dělení, nebo dokonce mocniny a odmocniny). Tím se v budoucnu nemusí dopouštět "numerických" chyb, budou umět rozšiřovat či krátit zlomky, a další. Co je důležité, je hodně zkušeností, že to žáky baví a učení takovou formou je vždy vítáno.

     Jak Abaku online spustím? Zájemci, prosím, ať mě kontaktují  na mé školní emailové adrese: strnad@zsbrigadniku.cz s tím, že uvedete jméno žáka/žákyně naší školy a jeho emailovou školní adresu. Já vás poté zaregistruji a na uvedený email vám přijdou bližší instrukce od týmu Abaku.

     V. Strnad, ZŠ Brigádníků