• Masopustní zpravodaj

• Pokud odebíráte náš newsletter, právě vám do vašich e-mailových schránek putuje náš Masopustní zpravodaj.  Přečtěte si, co se ve škole událo a co pro naše žáky chystáme.

• Změna spádové oblasti školy!

• Upozorňujeme zejména rodiče budoucích prvňáčků, že na základě novelizované vyhlášky MHMP se rozšířila spádová oblast naší školy o některé ulice. Nově přidané ulice jsou tučně vyznačeny v aktualizovaných kritériích pro přijetí zveřejněných v sekci Zápis prvňáčků.

• Brigáda na družinovém dvorku

• Sobotní brigáda 18. ledna 9-13. Milí rodiče, zvláště tatínkové, v sobotu budeme provádět údržbu herních prvků na družinovém dvorku. Když bude více rukou, bude i lepší výsledek.

Podívejte se jak nám to šlo:

• Masopustní karneval

• Zveme Vás na masopustní karneval s názvem Archa Noemova pořádaný v sobotu 8. února 2020 od 15 hodin v naší tělocvičně maminkami mateřského centra farnosti.

• Tematický den

• Školní parlament vyhlašuje další tematický den, který proběhne 30.1. Přijď si pro vysvědčení pěkně oblečen. Když nemáš oblek, nevadí, nahoď alespoň kravatu nebo motýlka.

• Prosincový zpravodaj

• PF 2020, zkrácené vyučování v den vysvědčení 30. ledna, ředitelské volno 30. dubna, prodloužení letních prázdnin, pozvání přiložit pomocnou ruku na školní zahradě, sněhuláci pro Afriku... ...chcete-li vědět víc, přečtěte si náš zpravodaj:

• Vyzvedávání dětí ze školní družiny dne 12. 12. 2019 (Vánoční tržnice)

• Změna v organizaci odchodu dětí ze ŠD dne 12. 12. 2019. Do 16:00 hod. platí běžný režim odchodu dětí ze ŠD. Pokud zůstane dítě v družině po 16:00 hod., jsou dvě možnosti:

1. Dítě si vyzvednou rodiče osobně ve třídách pro ŠD (přístup pouze hlavním vchodem) a půjdou společně na Vánoční tržnici nebo do kavárny.

2. Dítě bude mít písemný souhlas rodičů, že může jít z družiny bez doprovodu v určenou dobu na Vánoční tržnici prodávat, nakupovat nebo do kavárny.

Těšíme se na vás.

• Srdíčkové dny

• Tento týden (2.-6.12.) probíhají na naší škole Srdíčkové dny, respektive charitativní prodej výrobků. Výtěžek z akce slouží k zakoupení pomůcek pro nemocné děti. Žáci si o přestávkách mohou u dětí ze školního parlamentu koupit propisky, kolíčky s magnetem, magnetky na lednici, náramky a CD.

• Seminář Hejného metody 10. 12. 17:00

• Milí rodiče a zájemci o Hejného metodu. Jelikož se setkáváme stále ve stejném složení, přijde nám fér, abyste si téma posledního semináře sami zvolili. Proto prosíme zájemce o přihlášení na seminář a doplnění tématu nebo témat, o kterých byste se rádi něco dozvěděli. Z výsledků bychom vybrali jednu z vašich voleb.

Připomínáme, že tento kalendářní rok to bude šestý a tím i poslední seminář. Pokud budete chtít pokračovat i v roce 2020, vašemu zájmu se přizpůsobíme.

Za kolegy a kolegyně matematiky

Václav Strnad

Přihlášení a doplnění výběru témat prosím zde.

• Pozvání na Vánoční tržnici 12. prosince

• Srdečně Vás zveme na Vánoční tržnici dne 12. prosince 2019 v naší škole. Zahájení proběhne tradičně v 15:45 hod. zpěvem vánočních písní na schodech.

Od 16:00 do 17:30 můžete navštívit školní kavárnu a stánky s výrobky našich žáků.

• Floorbalový turnaj 18. a 19. ledna

• OLYMP FLOORBAL si Vás dovoluje srdečně pozvat na lednový florbalový turnaj školních kroužků, který proběhne 18. a 19. ledna 2020 v hale TJ Pankrác. Turnaj kroužků je pro všechny děti odměnou za skvělou práci na kroužku.

• Stálá možnost konzultací u specialní pedagožky

• Připomínáme možnost osobních či e-mailových konzultací u speciální pedagožky Věry Petržilkové. V případě zájmu o osobní konzultaci si prosím dohodněte termín alespoň dva pracovní dny dopředu, a to na e-mailové adrese petrzilkova@zsbrigadniku.cz.

• Končí platnost loňských karet Happysnack

• Dobrý den,

30.11.2019 bude ukončena platnost karet Happysnack, vydaných v loňském školním roce (v září 2018).

Toto oznámení se netýká karet vydaných v letošním školním roce nebo těch, které již byly prodlouženy dobitím kreditu!

Rodiče si mohou platnost karet prodloužit projevením zájmu, tedy dobitím kreditu v min. výši 10 Kč. Bez poplatku.

Tento kredit není žádný poplatek, celá jeho výše se využije pro nákup zdravých svačinek ze školního automatu Happysnack.

Více info na webových stránkách www.happysnack.cz  přímý odkaz zde.

• Třídní schůzky 25.11. aneb přijďte si popovídat s učitelem :-)

• V pondělí 25.11. proběhnou třídní schůzky. Na 1. stupni od 17 hodin a na 2. stupni od 18 hodin. Někteří učitelé k těmto klasickým schůzkám pořádají navíc tzv. tripartitní schůzky. Rodiče svých žáků o možných termínech informovali emailem.

V době konání třídních schůzek jsou rodičům dále k dispozici netřídní učitelé a speciální pedagožka Věra Petržilková, kterou v případě zájmu naleznete v 1. patře po levé straně.

• Seminář Hejného metody 26. 11. 2019

• V dalším semináři věnovaném Hejného metodě se budeme věnovat prostředím Násobilkové čtverce a Součtové trojúhelníky. Ukážeme si myšlenky, typologii úloh i potenciál obou prostředí. Seminář se uskuteční klasicky od 17:00.

• Retro den - 80. léta

• Školní parlament vyhlašuje při příležitosti oslav "30 let svobody" druhý tématický den v tomto školním roce. Retro den! Zapojit se můžete pomocí výrazných účesů, barevného oblečení, výrazných šperků, kalhotami s vysokým pasem, oversize oblečením apod.

• Do konce listopadu si prodlužte platnost karty Happysnack

• Happysnack vzkazuje: Dobijte si min. 10 Kč kretid na stávající kartu a její platnost se zdarma prodlouží o další rok - viz podrobněji v na druhé straně letáku níže.